DUK: Katė neėda konservų? Pabandykite juos šiek tiek pašildyti

2022-02-07
DUK: Katė neėda konservų? Pabandykite juos šiek tiek pašildyti

 

Katės, žinoma, labai skiriasi nuo šunų. Skiriasi ne tik jų mitybos poreikiai, bet ir maisto pasirinkimas. Katės išrankesnės, joms svarbu, kokia konservų struktūra ir temperatūra. Šunims dažniausiai tai nėra svarbu.

Katės turėjo mažiau laiko nei šunys priprasti prie žmonių įpročio šerti savo augintinius kambario temperatūros maistu. Kadangi jos buvo prijaukintos žymiai vėliau nei šunys, kai kurie biologai mano, kad katės teikia pirmenybę maistui, kurio temperatūra panaši kaip ką tik papjautos pelės. (Šaltinis: Wattglobalnews).

Vyresnio amžiaus katės tampa vis labiau išrankesnės, todėl labai svarbu paskatinti jas ėsti. Šiek tiek pašildytas maistas – vienas iš galimų būdu. Štai keletas išvadų iš atlikto tyrimo.

Maisto temperatūros svarba vyresnio amžiaus katėms.

Eksperimente dalyvavusios katės labiausiai mėgo maždaug  37 °C temperatūros maistą. Tai panaši temperatūra, kaip ir šiltakraujo grobio, nors katės gyveno namuose ir gyvų gyvūnų nemedžiojo. 32 eksperimente dalyvavo vyresnės nei 7 metų katės, vidutinis jų amžius buvo 11 metų. Katės pirmenybę teikė pašildytam, o ne šaltam ar kambario temperatūros maistui. Eksperimento metu katėms buvo siūlomi du dubenėliai skirtingos temperatūros maisto.

Kad būtų lengviau suprasti, kodėl katės renkasi šiltą maistą, mokslininkai ištyrė skirtingos temperatūros maisto savybes. Skirtingų temperatūrų maisto konsistencija nesikeitė, tačiau šiltesnio maisto kvapas buvo intensyvesnis. Būtent intensyvesnis kvapas galėjo paskatinti vyresnio amžiaus kates mieliau jį ėsti. Šildant maistą mėsos skonis intensyvėjo, o augalų skoniai nebuvo taip išreikšti. Tai taip pat galėjo privilioti kates ir sukelti didesnį apetitą. Todėl mokslininkai rekomendavo kačių savininkams vyresnio amžiaus išrankioms katėms pasiūlyti pašildyto maisto. (Source: Wattglobalnews)
 
Pabandykite savo išrankiai, neturinčiai apetito ar vyresnio amžiaus katei pasiūlyti šilto maisto (apie 37
°C).

Husse konservai katėms

« Grįžti
Scroll